Otthon készített kozmetikumok előnyei

„Az emberek az otthon készülő kozmetikumok hallatán általában az uborkapakolásra vagy csalán samponra gondolnak.

Magyarországon nincs még a köztudatban , hogy saját kezűleg készítsünk natúr illetve biokozmetikumokat.

Miért érdemes natúrkozmetikumot vagy biokozmetikumot használnunk?
 

A natúrkozmetikumok értékes növényi olajak, zsírok, és nagyrészt természetes összetevők olyan kombinációi, melyek valóban bőrünk és hajunk egészségét szolgálják, támogatják azok működését, segítik megújulásukat. A bennük található növényi olajok és zsírok természetes bőr rokon anyagokat tartalmaznak, erősítik a bőr védelmi funkcióit, nem tömítik el a pórusokat. A biokozmetikumok alapanyagai ráadásul ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származnak, minimalizálva ezzel a végtermék káros anyag tartalmát.

 

A hagyományos, ún. szalonkozmetikumok kőolajszármazékokból és nagyrészt mesterséges illat- és színanyagokból, konzerválószerekből állnak. Gátolják a bőr természetes működését, ráadásul a bőrünkön keresztül méreganyagokat juttatnak a szervezetünkbe. Az, hogy mit kenünk a bőrünkre, ugyanolyan fontos egészségünk szempontjából, mint az, hogy mit eszünk. A kozmetikumok gyártói tehát a mi bőrünket – és egészségünket - viszik a vásárra…

Miért érdemes saját kezűleg natúrkozmetikumot készíteni?

  • Igazán személyre szabott, egyedi kozmetikumot készíthetünk. Még ha használjuk is a kereskedelemben kapható natúrkozmetikumokat, előfordulhat, hogy csak kompromisszumos megoldást találtunk bennük. Például  előfordulnak bennük olyan összetevők, amiket szívünk szerint kihagynánk belőlük. A saját tégelyünkbe viszont garantáltan az kerül, amit mi szeretnénk.
  • A natúr- és biokozmetikumok gyártói a piacképesség biztosítása érdekében finomított olajakat tesznek termékeikbe. Aki maga készíti kozmetikumait, az élhet azzal a kivételes lehetőséggel, hogy hidegen sajtolt, natúr, teljes értékű olajakat keverhet készítményeibe.
  • A saját készítésű natúrkozmetikumok azonban nem kerülnek többe, mint a hagyományos kozmetikumok,
  • Akár hagyományos, akár natúrkozmetikumot használunk, rengeteg műanyag  flakont, tégelyt, tubust dobunk hónapról hónapra a szemétbe. Saját készítésű kozmetikumaink nem terhelik annyi hulladékkal a környezetet, hiszen csomagolásaikat újra és újra felhasználhatjuk.
  •  A kozmetikumkészítés hihetetlenül kreatív, hasznos időtöltés, tartalmas hobbi.